KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16723210

nr 1672 3210

Else Hermansson

(1900-1997), Sverige

Oljemålning, Vassrug. Signerad. Olja på duk, 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 74x65 cm

Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 13 januari 2025
kl 20:43:47

12/1 16:36:29 1      Vinnande bud

Else Hermansson

Läs mer om Else Hermansson