KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16723210
nr 1672 3210
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Vassrug. Signerad. Olja på duk, 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 74x65 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 13 januari 2025
kl 20:43:47
12/1 16:36:29
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson